Przedstawienie to pokaz efektów warsztatów twórczych, które odbywały się w lipcu i wrześniu bieżącego roku w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, oddziale Muzeum w Gliwicach. Podczas nich dzieci z Gliwic wraz z grupą artystów przygotowały adaptację bajki o babci i jej wełnianym świecie. Cykl kilkudziesięciu warsztatów z różnych dziedzin sztuki – teatru, filmu, muzyki i plastyki zaowocował barwną inscenizacją zaimprowizowaną i kreatywnie zrealizowaną przez uczestników. Na uwagę zasługuje fakt, że udział biorą w nim także prawdziwe babcie wyłonione w castingu. Twórca literackiego pierwowzoru Uri Orlev to najważniejszy obecnie w Izraelu  autor książek dla dzieci. Przedsięwzięcie to jest pierwszą w Polsce próbą wystawienia tego tekstu na scenie teatralnej. Inscenizacja stworzona przez dzieci dla dzieci i dorosłych niesie w sobie uniwersalny przekaz o szacunku i miłości, wartościach, które przekraczają granice kulturowe i obalają istniejące stereotypy.

Wejściówki na spektakle:

12/09/2017 – 08/10/2017

23 września 2017, Teatr Miejski w Gliwicach, godz. 16.00

Pokaz przedpremierowy

24 września 2017, Teatr Miejski w Gliwicach, godz. 16.00

Premiera spektaklu

8 października 2017, Muzeum Śląskie w Katowicach, godz. 16.00

pokaz specjalny na scenie w Stolarni