W związku z wielkim zainteresowaniem zajęciami poświęconymi Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i żołnierzom Legionów Polskich – mamy dodatkowe terminy!  Do 19 grudnia w każdy wtorek i środę będzie można w nich uczestniczyć w Willi Caro. Świętujmy odzyskanie niepodległości z Muzeum w Gliwicach!

Terminy zajęć:

Wtorki i środy – pomiędzy 2 października a 19 grudnia 2018, Willa Caro, godz. 09.30 i 11.00

Józef Piłsudski – bohater niepodległości

Podczas zajęć opowiemy najmłodszym o pierwszym Marszałku Polski, twórcy Legionów Polskich, architekcie naszej niepodległości, który „dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek”. Nie zapomnimy też o Kasztance – ukochanej   klaczy Józefa Piłsudskiego. Wyjaśnimy również pojęcia takie jak bohater narodowy, ojczyzna i rozbiory. Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym (od lat 5-ciu) i uczniów klas 1-8 SP. Czas trwania – ok. 60 min.

Marszałek Piłsudski i żołnierze Legionów Polskich

Obchodzimy rok Niepodległej – w Radiostacji zapraszamy na zajęcia poświęcone marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i żołnierzom Legionów Polskich. Opowiemy o Związku Walki Czynnej, o sławnej Pierwszej Brygadzie i odważnych ludziach – mężczyznach i kobietach, dzięki którym Ojczyzna po 123 latach niewoli wybiła się na niepodległość. Uczestnicy zajęć dowiedza się również, co żołnierzom Legionów Polskich zawdzięczają szczypiorniści. W części warsztatowej  uczestnicy ozdobią gipsowy odlew orzełka Legionów Polskich. Zajęcia dla uczniów klas 3-8 SP.  Czas trwania – ok. 60 min.

Uwaga!

Dodatkowe terminy we wrześniu – wtorki i środy – 18 i 19 oraz 25 i 26 września 2018, Willa Caro, godz. 09.00 i 11.00