Kwiecień jest miesiącem, w którym przeżywamy Święta Wielkanocne oraz Święto Bożego Miłosierdzia. W nawiązaniu do tych uroczystości nasze zajęcia zostaną poświęcone ikonom Chrystusa Pana. Poznamy typy tych ikon, ich symbolikę i  znaczenie. Ponieważ będą to pierwsze zajęcia, we wprowadzaniu powiemy także o tym, czym jest ikona, wyjaśnimy, dlaczego ją piszemy, poznamy też pierwsze ikony. W części warsztatowej każdy z uczestników stworzy ikonę Chrystusa Pantokratora w formie mozaiki wydzieranej z kolorowego papieru. Zapraszamy 22 kwietnia 2018 do Willi Caro na zajęcia, które poprowadzi doktor teologii, Wioleta Marchewka-Jędrzejowska.

Warsztaty inaugurują nowy cykl, w ramach którego poznawać będziemy ikony i zasady ich tworzenia. Opowiemy o tym, czym jest ikona, wyjaśnimy, co to znaczy, że ikonę się pisze, mówić będziemy o symbolice ikon i znaczeniu ich barw – złota, czerwieni, bieli, zieleni, błękitu… Przybliżymy też duchowość ikony – poznamy modlitwę ikonografa, opowiemy o miejscu, jakie w prawosławnym domu i w Cerkwi zajmuje ikona… W części warsztatowej zajęć będziemy tworzyć ikony korzystając z różnych technik plastycznych. Zajęcia prowadzić będzie Wioleta Marchewka-Jędrzejowska – doktor teologii, która w swoich badaniach zajmuje się starożytnością chrześcijańską.

Warsztaty realizowane będą raz w miesiącu, w dwu odsłonach, z przeznaczeniem dla dwu grup wiekowych – dzieci wraz z rodzicami oraz młodzieży i dorosłych.