Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji akcji edukacyjnej „Jesień z archeologią”. Archeolog Muzeum w Gliwicach Radosław Zdaniewicz przygotował sześć lekcji muzealnych.

Podczas zajęć dzieci i młodzież dowiedzą się m.in. o życiu najdawniejszych ludzi, o wykopaliskach archeologicznych prowadzonych na terenie Gliwic i okolic oraz o tym co podczas nich odkryto. Poznają obyczaje rycerza i to jak mieszkał. Ponadto w ramach przygotowań do obchodów dnia Wszystkich Świętych będzie można wziąć udział w specjalnej lekcji „Grobowce i kurhany – o pochówku zmarłych w pradziejach i średniowieczu”. Lekcje prowadzone będą w oparciu o wystawy prezentowane w Zamku Piastowskim oraz żywy kontakt z zabytkiem. Zostaną wzbogacone prezentacją multimedialną,  kartami pracy ucznia oraz grą planszową. Na najmłodszych czekają kolorowanki.  Treść zajęć modyfikowana jest w zależności od grupy wiekowej, która w nich uczestniczy.

Tematy lekcji do wyboru:

Przedszkole i Szkoła Podstawowa:

1. W rycerskiej wieży

2. Był sobie mamut

3. O przodkach i praprzodkach

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum:

1. Grobowce i kurhany – o pochówku zmarłych w pradziejach i średniowieczu

2. Przeszłość powiatu gliwickiego

Gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna:

1. Zapomniane dwory Górnego Śląska