Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu Kolory miasta. Tym razem Ewa Pokorska-Ożóg, miejska konserwator zabytków, odkryje przed nami Kruche piękno, czyli witraże, urokliwe elementy wystroju zabytkowych kamienic. Delikatne, kruche, „uwięzione” we wnętrzach, niedostępne dla miłośników kolorowych zabytków, jednocześnie narażone na zniszczenie. Co najczęściej było tematem gliwickich przeszkleń witrażowych? Gdzie są ukryte? O tym wszystkim usłyszymy w piątek 16 listopada 2018 o godz. 17.00 w Willi Caro.

O prowadzącej

Mgr inż. arch. Ewa Pokorska-Ożóg ukończyła studia na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej, studia podyplomowe z zakresu konserwacji zabytków oraz integracji europejskiej. Od 2002 roku jest miejskim konserwatorem zabytków w Gliwicach, w latach 2016 – 2017 sprawowała funkcję Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Ewa Pokorska-Ożóg jest także wykładowczynią akademicką, autorką publikacji i uczestniczką wielu konferencji, projektów i sesji naukowych. Prowadziła wykłady na temat ochrony zabytków dla pracowników instytucji samorządowych. Mieszkańcom Gliwic znana jest jako autorka cykli artykułów „Kolory miasta” i „W poszukiwaniu…”, poświęconych miejskim zabytkom i architekturze. W 2008 roku otrzymała stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie popularyzacji i ochrony zabytków oraz odznakę Ministra Infrastruktury za zasługi dla budownictwa.

Harmonogram następnych spotkań

Piątek, 7 grudnia 2018, Willa Caro, godz. 17.00
Spotkanie trzecie:Dlaczego tak lubimy secesję?”

Piątek, 11 stycznia 2019, Willa Caro, godz. 17.00
Spotkanie czwarte: „Oswoić modernizm”

Piątek, 1 lutego 2019, Willa Caro, godz. 17.00
Spotkanie piąte:Zaskakujące detale architektoniczne”