Gliwiccy bohaterowie, Są dzieci skórzane i dzieci wełniane, Pejzaż śląski w grafice i rysunku Ernsta Wilhelma Knippela i Carla Riedena w zbiorach Muzeum w Gliwicach, Artefakty, Gliwicka Zielarnia, Zdzisław Beksiński- listy do Lewczyńskiego, Gliwickie Dni Dziedzictwa KulturowegoMisifrei – te i wszystkie inne przedsięwzięcia Muzeum w Gliwicach – wystawy, cykle edukacyjne, publikacje, wykłady, projekty, spotkania – to nie tylko cenna i ważka treść, ale też świetna oprawa plastyczna. Plakaty, które pomagają nam dotrzeć do publiczności i zwrócić jej uwagę na organizowane przez nas wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Dla wszystkich tych, którym muzealne plakaty bardzo się podobają Muzeum ma dobrą wiadomość. Mamy do rozdania postery z minionych wydarzeń. Wszytskich zainteresowanych zapraszamy do holu Willi Caro, gdzie będzie można obejrzeć katalog plakatów, którymi chcemy się podzielić.

Tworzymy nasze plakaty z myślą o upowszechnianiu wiedzy o organizowanych przez Muzeum w Gliwicach wystawach, cyklach edukacyjnych, publikacjach, wykładach, projektach, czy spotkaniach. Jednocześnie przykładamy ogromną wagę do ich estetyki, aby cieszyły oczy gliwiczan. Ponieważ wiemy, jak dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się do tej pory nasze postery, chcemy podzielić się z Państwem tymi z nich, które zdobiły ulice Gliwic w ostatnich latach, a które w naszym przekonaniu stanowić mogą piękną dekorację wnętrz Państwa mieszkań i domów.  Chcielibyśmy, aby Muzeum w Gliwicach mogło gościć w Państwa domach i przypominać o najciekawszych wydarzeniach i wystawach, na które w ostatnim czasie Państwa zapraszaliśmy. Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas dzielenia się tym co dobre z tymi, którzy są dla nas ważni. Dlatego zapraszamy Państwa po afisze takich wydarzeń jak : Gliwiccy bohaterowie, Są dzieci skórzane i dzieci wełniane, Pejzaż śląski w grafice i rysunku Ernsta Wilhelma Knippela i Carla Riedena w zbiorach Muzeum w Gliwicach, Artefakty, Gliwicka Zielarnia,  Zdzisław Beksiński – listy do Lewczyńskiego, Gliwickie Dni Dziedzictwa Kulturowego,  Misifrei. Plakaty, można obejrzeć w holu Willi Caro i tam też je otrzymać.

Pełny katalog plakatów, którymi chcemy się podzielić mogą Państwo pobrać tutaj. Znajduje się on również przy kasie Muzeum.