W sobotę 12 stycznia 2019 o godz. 12.30 zapraszamy do Willi Caro na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Kobieta dwudziestolecia. Ubiory damskie z lat 20. i 30. XX w. z kolekcji Adama Leja”. O ekspozycji opowie Joanna Puchalik, jej kurator, historyk Muzeum w Gliwicach. Będzie to okazja, aby – za pośrednictwem mody – prześledzić jak w okresie międzywojennym zmieniło się funkcjonowanie społeczne kobiet, ich życie codzienne, prawa i obowiązki, ale też rozrywki. Z damską garderobą lat 20. i 30. zapoznamy się zgodnie z porami dnia – zobaczymy stroje poranne i plażowe, ubiory dzienne i popołudniowe, a wreszcie suknie wieczorowe. Nie zabraknie również dodatków – kapeluszy, butów czy biżuterii.

Polecamy połączenie zwiedzania wystawy z udziałem w warsztatach Piękne art déco, które odbywają się w Willi Caro 12 stycznia 2019 o godz. 11.30 i 13.30.