Nadieżda von Meck – słynna rosyjska mecenaska sztuki, miejsce w historii zyskała głównie dzięki swojej niezwykłej artystycznej więzi z Piotrem Czajkowskim. Wsparcie finansowe, jakie przez trzynaście lat otrzymywał od niej kompozytor było dla niego równie ważne jak  głęboka przyjaźń i silna duchowa wspólnota, które bezsprzecznie ich łączyły. Jednak Czajkowski nie był jedynym kompozytorem, którego talent mógł w pełni rozbłysnąć dzięki wsparciu tej nietuzinkowej a przy tym dość ekscentrycznej kobiety. Młodemu Klaudiuszowi Debussy’emu umożliwiła nie tylko wstęp do muzycznych salonów, lecz także zapoznanie się z modnymi w tym czasie trendami w muzyce rosyjskiej oraz odbycie szeregu znaczących dla jego twórczości podróży. Przypadająca 25 marca 100 rocznica śmierci Debussy’ego, to okazja aby zaprosić melomanów na podwieczorek w moskiewsko-paryskich salonach Nadieżdy von Meck. A w programie szereg znanych i lubianych utworów, jak „Światło księżyca”, „Arabeska” czy Mała suita Debussy’ego oraz opracowane przez niego na duet fortepianowy specjalnie dla pani von Meck, fortepianowe wersje fragmentów baletów „Jezioro łabędzie” i „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego.

Bilety w cenie 16 zł i 12 zł do nabycia od środy 14.03.2018 w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wt.-sob., godz. 10.00-18.00) oraz przed koncertem w Willi Caro.