W związku z przygotowaniami do utworzenia nowego Oddziału Muzeum w Gliwicach, który zlokalizowany będzie w dawnym domu przedpogrzebowym przy ulicy Poniatowskiego, poszukujemy pochodzących sprzed 1990 roku fotografii budynku. Szczególnie cenne są zdjęcia prezentujące wnętrza obiektu oraz wykonane podczas uroczystości pogrzebowych lub innych momentów związanych z funkcjonowaniem domu przedpogrzebowego.

W bieżącym roku w domu przedpogrzebowym zostaną wykonane gruntowne prace budowlane dostosowujące obiekt do nowych funkcji, a w pierwszym półroczu 2015 r. nastąpi otwarcie Oddziału i nowej, stałej wystawy poświęconej historii Żydów na Górnym Śląsku.

Osoby będące w posiadaniu fotografii prosimy o kontakt z Bożeną Kubit z Muzeum w Gliwicach pod numerem telefonu: 665 280 024 lub mailowo: bkubit@muzeum.gliwice.pl