Po raz kolejny chcemy zaprosić Państwa na warsztaty Tajemnice XIX-wiecznej kosmetyki. Bombardowani chemią w jedzeniu, piciu, kosmetykach i detergentach, coraz mocniej tęsknimy do natury. Częściej sięgamy po zdrowe produkty, ale też kosmetyki, oparte na roślinnych wyciągach, olejkach i ekstraktach, takie, jakie używały nasze babcie i prababcie. W trakcie warsztatów dowiemy się, jak własnoręcznie, domowymi sposobami wykonać pastę migdałową i balsam do ust. Drogie Panie, a także Panowie, nie może Was zabraknąć! Warsztaty prowadzić będzie Marta Veil, autorka bloga Buduar Porcelany.

Podczas warsztatów przypomnimy, które rośliny wykorzystywano dawniej do przyciemniania i rozjaśniania włosów, opowiemy o ziołach, które mają właściwości nawilżające, zmiękczające i łagodzące podrażnienia. W części warsztatowej przygotujemy pachnącą pomarańczami i różą pastę migdałową, słodki i smaczny balsam do ust.

Podczas warsztatów o godz. 11.00 wykonamy pastę migdałową. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie ze sobą sitka, moździerza (jeśli ktoś posiada) i niewielkiego, szklanego słoiczka o pojemności 50 ml.

Natomiast o godz. 13.00 przygotujemy balsam do ust. Podczas warsztatów będą nam potrzebne łyżeczka do herbaty i garnuszek większy niż 100 ml (prosimy o przyniesienie ich ze sobą).