Z okazji finisażu wystawy „Barwny świat wielu form…” zapraszamy do magicznego świata szkła i witrażu. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak własnoręcznie zaprojektować i wykonać prostą formę witrażową. Poznają zagadnienia związane z procesami wytwarzania szkła i metodami jego barwienia, narzędzia i sposoby pracy ze szkłem. Materiały na których będziemy pracować, to profesjonalne szkło witrażowe, o którego produkcji opowiemy na początku spotkania. Każdy z uczestników nauczy się jak bezpiecznie przyciąć szkło i jak bezpiecznie je obrabiać. Warsztaty przygotowane zostały przez Pracownię Artystyczną Justyny Pastuszki i Romana Pordzika, która specjalizuje się  w różnych formach manualnej obróbki szkła i tworzeniu witraży w technice Tiffany, witraży klasycznych  w profilach ołowianych, a także w termicznej obróbce szkła w procesach fusingu.

O godzinie 13.00 uczestników warsztatów zaprosimy na oprowadzanie po wystawie „Barwny świat wielu form… wspólnie z kurator ekspozycji – Jolantą Wnuk, historykiem sztuki, kustoszem Muzeum w Gliwicach.