Gliwickie Dni Dziedzictwa zainaugurujemy już w piątek, 19 września wykładem Rezydencje wśród łąk i lasów, który w Willi Caro o godzinie 17.00  wygłosi Anna Kwiecień – historyk sztuki, kustosz Muzeum w Gliwicach i koordynator tegorocznej, XII edycji GDDK.

W sobotę i niedzielę (20 i 21 września) odbywać się będą  wycieczki autokarowe na dwu różnych trasach.

Wybierając Trasę I zwiedzimy zabytkowe obiekty i historyczne miejsca zlokalizowane w miejscowościach:
Pławniowice, Rudziniec, Rudno, Sośnicowice, Kozłów, Toszek, Pniów, Bycina, Łabędy.

Trasa II obejmuje: Wielowieś, Tworóg, Brynek, Stare Tarnowice, Łubie i Kamieniec.

Wycieczki na obu trasach odbywać się będą zarówno w sobotę, jak i niedzielę.

Każda trasa jest w danym dniu realizowana dwukrotnie – do wyboru mamy godzinę 08.30 lub 09.30.

Zbiórka i początek wycieczek autokarowych – na Placu Piłsudskiego w Gliwicach.
Osoby, które do poszczególnych obiektów na trasie zwiedzania dotrą we własnym zakresie (o zgodnej z harmonogramem wycieczek godzinie) będą mogły dołączyć do grup dowiezionych autokarami. Wycieczki na każdej z tras kończyć się będą pomiędzy godziną 18.00 a 19.00.

Szczegółowy HARMONOGRAM XII GDDK –  trasy wycieczek autokarowych – do pobrania TUTAJ

Organizator: Muzeum w Gliwicach