Węgiel – czarne złoto – surowiec, którego wydobycie przez długie lata wpływało na krajobraz Śląska, jego gospodarkę, życie codzienne tysięcy ludzi. Wydawałoby się, że był tu od zawsze, ale skąd się tak właściwie wziął? Dawno, dawno temu okolicę, w której mieszkamy, porastał gorący, wilgotny las, w którym żyły wielkie praważki i metrowe krocionogi. Tam wszystko się zaczęło. O tym, co wydarzyło się później, a także o karbońskim lesie i jego mieszkańcach opowiemy podczas zajęć. Na koniec stworzymy barwne kolaże, przedstawiające krajobraz Śląska sprzed 300 milionów lat. Na czwarte spotkanie w ramach cyklu Z silezaurem i mamutem przez pradzieje Śląska zapraszamy w sobotę 12 stycznia 2019 o godz. 11.30 i 13.30 do Zamku Piastowskiego.

Partnerami projektu są: Europejskie Centrum Paleontologii w Opolu, Park Nauki i Rozrywki KrasiejówPolitechnika Śląska – Muzeum Geologii Złóż im. Czesława Poborskiego na Wydziale Górnictwa i Geologii oraz Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach.

Projekt został objęty patronatem honorowym: Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka, Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza i JM Rektora Politechniki Śląskiej prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka.

***

Zajęcia dla dzieci od lat 5 wraz z opiekunami. Koszt udziału w zajęciach 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006. Rezerwacja miejsc jest możliwa od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00 – 16.00.

***

TERMINY KOLEJNYCH ZAJĘĆ