STRONA GŁÓWNA / EDUKACJA /MATERIAŁY DO POBRANIA

Materiały do pobrania

Lekcje z komiksem

Na lekcję historii lokalnej, na lekcję problemową, na godzinę wychowawczą, na zastępstwo… …lekcja z komiksem.
Zapraszamy do wykorzystania prezentacji w programie Power Point przygotowanych w oparciu o komiksową antologię Niczego sobie. Komiksy o mieście Gliwice, wyd. Muzeum w Gliwicach.

Każda z ośmiu prezentacji to jedna komiksowa historia, wzbogacona o pytania, kwestie do dyskusji i pracy własnej oraz materiały dodatkowe dla prowadzącego, przybliżające historyczny kontekst komiksowej opowieści.

Mały muzealnik – komiks, scenariusze, karty pracy

Nasza propozycja wydawnicza jest pierwszym komiksem edukacyjnym opowiadającym nie tylko o codziennej pracy muzealników, ale przede wszystkim o tym, jaką drogę musi przebyć każdy zabytek, zanim zostanie wpisany do muzealnego inwentarza i zaprezentowany na wystawie. Niebagatelną rolę w zrozumieniu nie zawsze łatwej muzealnej terminologii odgrywa zamieszczony na końcu komiksu słowniczek, specjalnie opracowany na potrzeby najmłodszych.

Komiks „Skąd się biorą zabytki?” i zawarta w nim historia średniowiecznego rycerza Radomiła i jego giermka Spytka, która splata się z perypetiami współczesnych muzealników próbujących odkryć zagadkę odnalezionych podczas prac drogowych artefaktów, posłużyły nam jako baza i punkt wyjścia dla opracowania projektu edukacyjnego „Mały muzealnik”, skierowanego do grup przedszkolnych i szkolnych (klasy 1–6 szkoły podstawowej), a także do rodziców z dziećmi.

Dlatego z największą przyjemnością pragniemy przedstawić Państwu zarówno sam komiks, jak i przykładowe, opracowane przez nas na potrzeby projektu scenariusze zajęć wraz z kartami pracy.

 

Warsztaty Mój Superbohater

Na zajęcia integracyjne, na zajęcia z pedagogiem, na zajęcia służące samopoznaniu…
 …warsztaty z Superbohaterem
Materiały do przeprowadzenia warsztatów Mój Superbohater. W czasie ich trwania dziecko, w oparciu o specjalną kartę – ID Superbohatera – definiuje jego moce, zdolności, wrogów, atrybuty –następnie, z pomocą schematycznego rysunku – tworzy jego postać. Zajęcia ułatwiają rozpoznanie preferencji dziecka, wartości, które dziecko ceni, jego lęków (wrogowie) i zachowań, których dziecko nie akceptuje.

 

Wszelkie dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 32 335 44 03

Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej