STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /DOFINANSOWANIE ZAKUPU FOTOGRAFII - STRATEGICZNA ROZBUDOWA KOLEKCJI FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ MUZEUM W GLIWICACH 2023

Dofinansowanie zakupu fotografii - strategiczna rozbudowa kolekcji Fotografii Artystycznej Muzeum w Gliwicach 2023

TERMIN 01 marca - 29 grudnia 2023
MIEJSCE Czytelnia Sztuki
Z przyjemnością pragniemy poinformować, że Muzeum w Gliwicach otrzymało dofinansowanie na rozbudowę kolekcji fotografii artystycznej.
Jest to już trzecia dotacja przyznana naszej instytucji w ramach programu „Narodowa Kolekcja Sztuki Współczesnej” organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku nasze zbiory wzbogacą się o prace m. in. Teresy Gierzyńskiej, Bronisława Schlabsa i Wojciecha Bruszewskiego. W tym kontekście planujemy zorganizowanie wykładu online przybliżającego twórczość Teresy Gierzyńskiej, który poprowadzi dr Marika Kuźmicz i wykładu na temat aktywności artystycznej Wojciech Bruszewskiego,  autorstwa dr Lecha Lechowicza. Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Nazwa zadania: Dofinansowanie zakupu fotografii – strategiczna rozbudowa kolekcji Fotografii Artystycznej Muzeum w Gliwicach.

fot.: Bronisław Schlabs, Autoportret, 1956, fotografia czarno-biała, brom, papier, odbitka negatywowa, vintage print, 29,7 x 36,5 cm