STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /KSIĄŻKI I INNE WYDAWNICTWA ZWIĄZANE Z ZOFIĄ STRYJEŃSKĄ W PROMOCYJNYCH CENACH W WILLI CARO

Książki i inne wydawnictwa związane z Zofią Stryjeńską w promocyjnych cenach w Willi Caro

TERMIN 08 marca - 18 sierpnia 2024

Osoby zwiedzające wystawę „Zofia Stryjeńska – tajemnicze i radosne opowieści” w Willi Caro będą mogły zakupić w promocyjnych cenach książki poświęcone naszej bohaterce. Monograficzny album pt. „Zofia Stryjeńska”, autorstwa Światosława Lenartowicza, kuratora naszej ekspozycji, biografię artystki pt. „Stryjeńska. Diabli nadali” autorstwa Angeliki Kuźniak zawierającą unikalny „Słownik Zochy”, czy wreszcie – książkę autorstwa samej Stryjeńskiej, która pod pseudonimem „prof. Hillar” napisała – w swoim niepowtarzalnym stylu – podręcznik dobrych manier pt. „Savoir-vivre”. Czekają także pamiątkowe pocztówki z pracami Stryjeńskiej, kalendarze i zeszyty-kolorowanki.

Co więcej - choć nakład pamiętnika/dziennika Zofii Stryjeńskiej pt. „Chleb prawie że powszedni. Kronika jednego życia” jest już wyczerpany, Wydawnictwo Czarne udzieliło nam rabatu na książkę w postaci e-booka! Wszyscy, którzy odwiedzą w Willi Caro, otrzymają specjalny kod rabatowy, który wystarczy wpisać zamawiając książkę na stronie Wydawnictwa Czarne.

Proponowane publikacje:

Światosław Lenartowicz, „Zofia Stryjeńska”, Wydawnictwo BOSZ, Olszanica 2024, stron 208 – cena w Muzeum w Gliwicach: 75 zł (cena okładkowa: 119, 90)

Światosław Lenartowicz,  „Stryjeńska. Malarstwo”, Wydawnictwo BOSZ, Olszanica 2021, stron 64 - cena w Muzeum w Gliwicach: 20 zł (cena okładkowa: 24 zł)

Angelika Kuźniak, „Stryjeńska. Diabli nadali”, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2021, stron 434 - cena w Muzeum w Gliwicach: 40 zł (cena okładkowa: 59.90 zł)

Zofia Stryjeńska, „Savoir-vivre”, Wydawnictwo BOSZ, Olszanica 2023, stron 64 - cena w Muzeum w Gliwicach: 30 zł (cena okładkowa: 44,90 zł)

E-book: Zofia Stryjeńska, „Chleb prawie że powszedni. Kronika jednego życia”, w opracowaniu M. Budzińskiej i A. Kuźniak, Wołowiec 2016, stron: 752, cena po rabacie z Muzeum w Gliwicach: 41,65 zł (cena okładkowa: 59,50 zł)