STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /ZAPOWIEDŹ WYSTAWY I KALENDARZ W PROMOCYJNEJ CENIE

Zapowiedź wystawy i kalendarz w promocyjnej cenie

TERMIN 02 stycznia - 08 marca 2024
Prace Zofii Stryjeńskiej – najbardziej popularnej i cenionej malarki odrodzonej, niepodległej Polski dwudziestolecia międzywojennego – od marca ucieszą nasze oczy na wystawie w Willi Caro. Ekspozycja, przygotowana przez Muzeum w Gliwicach we współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie, zabierze nas do dynamicznego, pełnego barw i witalności, inspirowanego polskimi baśniami, folklorem i mitologią słowiańską świata twórczości Stryjeńskiej. Ten świat narodził się z fascynacji artystki kulturą ludową, która nie przeciwstawia się, ale splata z naturą, tętniąc życiem zgodnym z rytmem przyrody.  I właśnie ten rytm, tajemnicę i radość cudu, jakim jest – mimo wszystko – życie – odnajdujemy w pracach Stryjeńskiej. Kuratorami wystawy pt. „Zofia Stryjeńska – tajemnicze i radosne opowieści” są Światosław Lenartowicz z Muzeum Narodowego w Krakowie oraz Patrycja Gwoździewicz z Muzeum w Gliwicach. Choć wystawa dopiero przed nami, od początku  stycznia w Willi Caro nabyć można kalendarz z pracami Zofii Stryjeńskiej Wydawnictwa Bosz w promocyjnej cenie! Znajdziemy w nim pełne rozmachu i energii, zamaszyste ilustracje, które nasycą kolorem czas, jaki pozostał do wernisażu.

"Wystawa przybliżająca twórczość Zofii Stryjeńskiej to kolejne przedsięwzięcie, jakie podejmujemy wspólnie z Muzeum Narodowym w Krakowie. Warto przypomnieć, że naszą niezwykle owocną współpracę, która przyniosła szereg ekspozycji cieszących wielkim zainteresowaniem publiczności, rozpoczęliśmy w 2019 roku wystawą <Kresy w malarstwie polskim>" - mówi Grzegorz Krawczyk, kierownik ds. programowych Muzeum w Gliwicach.

Kalendarz: "Stryjeńska 2024"

Wydawnictwo BOSZ

Cena promocyjna: 36 zł (cena regularna: 44 zł)